Niečo málo o mne

Ing. Zuzana Holková

Sju , Zuzana HolkováRada by som sa Vám predstavila …

Volám sa Zuzana Holková a ako nechtová dizajnérka pôsobím na Orave, v krásnom meste Dolný Kubín.

Nechtom sa venujem už od roku 2009 a určite mi každá z Vás, ktorá ste začínali, dáte za pravdu, že začiatky sú veľmi náročné. Doma, v izbe, pri biednom svetle a s dudravou kamoškou a vrstvou prachu na poličkách.  V tom čase ešte neboli rozvinuté postupy, videá, ani školenia tak ako sú teraz, stránky a ich rýchlokurzy, taktiež nechtové značky sa nepredbiehali  v získaní odberateľov. Skôr sme si museli loviť na stránke bezmenné gely, o ktorých zložení sme ani netušili a biela francia po vybratí z lampy bola žltá a mysleli sme si že to tak má byť. Ale boli to začiatky, ktoré ma neodradili, neustálym skúšaním, praxou, trpezlivosťou a najmä odhodlaním ísť za svojim snom stať sa profesionálnou nechtárkou, ktorá bude mať niekedy vlastný salón, práve to ma hnalo vpred.

A keď snom veríte a idete za nimi, naplnia sa a stanú sa skutočnosťou. A tak v roku 2015 s pokorou a láskou k nechtom som dala výpoveď v práci a otvorila si svoj nechtový salón. A môžem Vám povedať, že to bolo najlepšie rozhodnutie, pretože nie je nič krajšie ako chodiť do práce s nadšením, s radosťou a každé ráno vstávať s myšlienkou, že idem dať kúsok seba a vytvoriť niečo pre Vás.

Ale samozrejme, ako v každej práci, aj v tomto našom nechtovom svete netreba zaspať a treba sa neustále vzdelávať, posúvať sa vpred, pretože ako doba napreduje, aj požiadavky na postupy, materiály a dizajn sa menia. A vďaka tejto technicky vyspelej a internetovej dobe je mnoho možností ako sa vzdelávať a školiť. Ale úprimne Vám poviem, nie je nič lepšie a prospešnejšie ako osobný kontakt so školiteľom. Pretože vždy je lepšie jedno dobre spracované osobné školenie, ako desať napozeraných postupov a videí.  

Po absolvovaní množstva školení, kurzov, neustálom zdokonaľovaní sa, som sa v roku 2017 rozhodla postupne odovzdávať svoje  nazbierané skúsenosti ďalej a začala som certifikované školenia pre začínajúce nechtové dizajnérky, ale aj dizajnérky, ktoré sa chceli zlepšiť v určitej oblasti nechtov. A vždy ma teší, keď neskôr vidím moje absolventky, ktoré len na školení prvýkrát držali roztrasený štetec v ruke, napredujú, nechty čo nechty sa zlepšujú, až sa z nás stanú kolegyne a splní sa im podobne ich nechtový sen. A aj preto, aby som Vám poskytla ešte širšie spektrum služieb a akoby Vám pomohla v celej tej ceste za svojim snom až do konca, práve v roku 2020 po náročnej nielen byrokratickej ceste, som sa stala akreditovanou lektorkou. Práve vy ste mi boli inšpiráciou a hnacím motorom aby sa viac z Vás stalo profesionálnymi nechtovými dizajnérkami, a vďaka tomu sa Vám môžem profesijne odovzdať ešte viac a vybudovala som pre Vás školiace centrum, kde Vám poskytnem už aj akreditovaný kurz.

Nech sa kedykoľvek, kdekoľvek stretneme, alebo by sme sa len počuli, budem sa na Vás tešiť, lebo práve vy ste mi inšpiráciou a aj vďaka Vám som mohla ísť za svojim snom.

 Vaša Sju